Hledat

českyčesky | englishenglish

Místo konání konference

Brno

Brno je druhé největší město České republiky s téměř 400 000 obyvateli. Dalších 150 000 lidí do Brna přijíždí za prací, studiem, poznáním či zábavou. Brno je mimo jiné městem Leoše Janáčka a Johanna Gregora Mendela. Město Brno snoubí bohatá historie s modernou a inovacemi. Moravská metropole je městem universit, průmyslu, obchodu a výborným místem pro život, nejen pro návštěvy. Je to město galerií, muzeí, kaváren, klubů, festivalů, výstav a veletrhů. Přesvědčte se sami, že Brno je živé místo k objevování.

Dominanty města tvoří hrad a pevnost Špilberk a katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově

Pro více informací se podívejte například na stránky Wikipedie zde

 Foto: Vít Mádr
Aktuální počasí v Brně

Webkamera Brno › South-West: Špilberk Castle − Petrov - Evropa, Česko, BrnoBrno

Doprava do Brna

Brno má přímé spojení vlaky z Prahy (vlaky RJ nebo EC třídy jezdí každou hodinu s odjezdem v 6:52, 7:52, 8:52 a dále) délka cesty je 2 hodiny 28 minut. Vlaky RJ jezdí z Vídně každé dvě hodiny s odjezdem z Wien Hbf v 7:10, 9:10 a dále. Délka cesty je 1 hodina 26 minut. Vlaky EC jezdí z Bratislavy do Brna také každé dvě hodiny s odjezdy v 6:10, 8:10 a dále. Délka cesty je 1 hodina 24 minut. Mimo vlaků se lze do Brna dostat i autobusy, například se společností Regiojet. Veškeré informace o spojení mezi Vámi a Brnem můžete nalézt a případně si i zajistit jízdenky například na serveru idos.cz.

Důležité upozornění: Od soboty 3. června 2017 bude zahájena v Brně velká letní výluka nádraží Brno, Hlavní nádraží. Vlaky RailJet, EC, EN, EX a Rx budou zastavovat místo v Brně, hl. n. na náhradním nádraží Brno, dolní nádraží. Zde je k dispozici výlukový jízdní řád. Pro další informace sledujte web Českých drah www.cd.cz. Přístup na náhradní vlakovou stanici Brno, Dolní nádraží je na obrázku níže. Kliknutím na obrázek získáte interaktivní mapu.
Veškeré informace k cestování a cenám dopravy ve městě Brně a nejbližším okolí lze nalézt na serveru Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje
IDS JMK a především na stránkách Dopravního podniku města Brna DPmB, který provozuje kromě tramvají, autobusů a trolejbusů také lodní dopravu na Brněnské přehradě. 


Místo konference

6. mezioborová konferenceALMA se uskuteční v Mendelově muzeu, které se nachází v Augustiniánském opatství na Mendlově náměstí v Brně, viz níže umístěná mapka. Kliknutím na obrázek získáte interaktivní mapu Brna.


 
Užitečné linky

Obecně o Brně https://cs.wikipedia.org/wiki/Brno

Turistika v Brně

https://www.gotobrno.cz/

Mendelovo museum

https://mendelmuseum.muni.cz

České dráhy

https://www.cd.cz

Regiojet

https://jizdenky.regiojet.cz

LEO Express https://www.le.cz

Hromadná doprava v Brně

http://www.dpmb.cz, https://www.idsjmk.cz

IDOS vyhledání spojení

http://idos.cz