Hledat

českyčesky | englishenglish

Alma

Akademická laboratoř materiálového průzkumu malířských děl (ALMA)

 

ALMA je laboratoř zabývající se přírodovědným výzkumem v oboru památkové péče. V mezioborové spolupráci s uměleckými a umělecko-historickými obory usiluje o prohloubení znalostí o výtvarných materiálech a technice malby. Tyto znalosti pak integruje do komplexního posouzení výtvarného díla z hlediska jeho původu, stáří a autorské pravosti. Rozvíjí metody instrumentální materiálové analýzy a výsledky interpretuje v kontextu historie malířství a technologie materiálů.

 

Chystá se 7. mezioborová konference ALMA
Chystáme 7. mezioborovou konferenci ALMA. Termín a místo již známe - Bratislava16.-18. října 2019. Sledujte náš web
Laboratoř ALMA na Veletrhu vědy 2018
Ve dnech 7. - 9. 6. 2018 se laboratoř ALMA představila veřejnosti na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech na Veletrhu vědy, největší populárně naučné akci v ČR.
Právě vyšlo! Acta Artis Academica 2017
Právě vyšlo! Nový sborník Acta Artis Academica 2017 k 6. konference laboratoře ALMA. Letošní, v pořadí již 6. mezioborová konference ALMA 2017, je již minulostí. Děkujeme všem přednášejícím, účastníkům a sponzorům,  že přispěli k jejímu zdárnému uskutečnění a pevně věříme, že se k nám příště opět přidáte. Díky tvrdé práci a velkému nadšení se sešla celá řada skvělých příspěvků, z nichž některé naleznete v právě vyšlém anglicky psaném sborníku Acta Artis Academica 2017. Informace o sborníku naleznete zde.